سرخط خبرها
خانه / اخبار / نام‌نویسی آیت الله گلی شیردار در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان

نام‌نویسی آیت الله گلی شیردار در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان

آیت الله حاج شیخ محمد حسن گلی شیردار با حضور در استانداری قم جهت شرکت در انتخابات میاندوره مجلس خبرگان رهبری از استان مازندارن ثبت نام نمود.

آیت الله محمد حسن گلی شیردار یکی از اساتید برجسته حوزه علمیه قم می باشد که سالهای متمادی در کرسی تدریس سطوح عالی و خارج حوزه علمیه شاگردان فاضل و توانمندی تربیت نموده است. وی همچنین عضویت در هیئت علمی با رتبه استادی دانشگاه امام صادق علیه السلام را نیز در رزومه علمی خویش دارد.
این استاد برجسته در سال 1343 در روستای شیردارکلا از توابع شهرستان بابل در خانواده ای مذهبی متولد گردید و تحصیلات ابتدایی را در زادگاه خود و تحصیل در مقطع دبیرستان را در شهر بابل سپری نموده و در سال 1362 با ورود به مدرسه علمیه روحیه بابل که تحت اشراف عالم ربانی حضرت آیت الله محمدی دام ظله اداره می گردد رسما تحصیلات حوزوی خویش را آغاز نمود.
ایشان در مدت کمتر از پنج سال دوره ده ساله سطح عالی را به پایان رساند و این در حالی بود که در طول این دوره بارها به جبهه های جنگ حق علیه باطل عزیمت کرده و افتخار جانبازی را کسب نمود. وی در سال 1368 به شوق تکمیل تحصلات عالیه حوزوی به شهر علم و اجتهاد قم وارد شده و در دروس خارج اساتید برجسته این حوزه فخیمه شرکت جست.
ایشان در طول مدت تحصیل در قم، ضمن استفاده شایان از برجسته ترین اساتید فقه و اصول همچون حضرات آیات عظام وحید خراسانی دام ظله و میرزا جواد تبریزی قدس سره، در زمره شاگردان نزدیک مرحوم آیت الله العظمی سید محمود هاشمی شاهرودی قدس سره بوده اند
ایشان حضور در مجلس خبرگان رهبری را تحکیم جایگاه خطیر ولایت فقیه و رهبری امت و تقویت نظام فاخر و شکوهمند اسلامی و نقطه عطف مردم سالاری دینی دانسته و ظرفیت این جایگاه را در ارتقاء سطح دینی توده های مردم و تعمیق باورهای اسلامی اصیل، منحصر به فرد ارزیابی کرده و انگیزه خود از نامزدی در انتخابات خبرگان رهبری را نیل به این اهداف اعلان نمود.
شایان ذکر است در حال حاضر این استاد برجسته، در کنار کرسی تدریس فقه و اصول در حوزه علمیه و دانشگاه، مدیریت مدرسه تخصصی فقه امام کاظم علیه السلام را نیز عهده دار می باشد.

 

درباره ی karimpour

همچنین ببینید

آیت الله گلی امنا فقه نظام مصاحبه با خبرگزاری رسا

مصاحبه خبرگزاری رسا با آیت الله گلی شیردار

  عضو هیات امناء پژوهشگاه فقه نظام در مصاحبه با خبرگزاری رسا با اشاره به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *